3 MAJA - PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY - ogłoszenia + intencje
- Parafia Goleniów

- 2 maj
- 2 minut(y) czytania

1. Nabożeństwa majowe codziennie w kościele o godz. 17.30. W tym roku w nieco rozbudowanej formie z multimedialną wędrówką po sanktuariach maryjnych świata.
Majówki na placu przykościelnym przy figurze Niepokalanej w dni powszednie (od poniedziałku do soboty) o godz. 19:00. Serdecznie zapraszamy, aby modlitwą i śpiewem Litanii Loretańskiej chwalić Pana Boga i Maryję i wypraszać potrzebne łaski.
2. W poniedziałek (4 maja) przypada wspomnienie św. Floriana – męczennika. To patron strażaków, chroniący od klęsk pożarów i powodzi.
We wtorek (5 maja) zapraszamy wspólnotę Męskiego Różańca na katechezę po Mszy Świętej wieczornej.
W środę (6 maja) święto Apostołów Filipa i Jakuba. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy tylko przed Mszą o godz. 12.
3. W pierwszy czwartek miesiąca (7 maja) modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Msza w tej intencji o godz. 18:00. Przy okazji informujemy, że 19 maja 3 diakonów chrystusowców przyjmie w katedrze poznańskiej święcenia kapłańskie. Każdy z nowo wyświęconych kapłanów odprawi 15 Mszy Świętych w intencjach zbiorowych wskazanych przez ofiarodawców. Gdyby ktoś chciał dołączyć swoje intencje to na stoisku z prasą katolicką może pobrać stosowny folder i formularz.
4. W piątek (8 maja) uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. To kolejna okazja do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny i Kościoła w Polsce. Jednocześnie to pierwsza rocznica wyboru papieża Leona XIV na stolicę piotrową. Msza w intencji Ojca świętego o godz. 18:00.
5. W kościele filialnym w Glewicach Msza odpustowa ku czci św. Stanisława biskupa i męczennika w niedzielę 10 maja o godz. 11:00.
6. Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych z ks. Krzysztofem 10 maja po Mszy o godz. 11:00. Spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania z ks. Grzegorzem również 10 maja po Mszy o godz. 18:00. Obecność obowiązkowa.
7. Akcja katolicka działająca przy naszej parafii organizuje Ogólnopolski konkurs literacki pod hasłem „Piękno, Prawda i Dobro w myśli Papieża Polaka i Prymasa Tysiąclecia”. Jest to inicjatywa skierowana do uczniów szkół podstawowych (klasy IV-VI i VII-VIII) oraz ponadpodstawowych, mająca na celu upamiętnienie dziedzictwa św. Jana Pawła II oraz bł. Stefana Wyszyńskiego. Szczegółowe informacje na internetowej stronie parafialnej i stronie konkursu: https://ak-konkurs.com
8. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów i opieki Świętych Patronów.
9. W minionym tygodniu do wieczności odeszła śp. Helena Kazimierska . Wieczny odpoczynek…
INTENCJE MSZALNE






Komentarze