25 maja - Upamiętnienie 78. rocznicy śmierci rotmistrza Witolda Pileckiego
- Parafia Goleniów

- 26 maj
- 1 minut(y) czytania

W poniedziałek 25 maja, w 78. rocznicę zamordowania rotmistrza Witolda Pileckiego przedstawiciele parafii, wojska, harcerzy, IPN-u, władz samorządowych z burmistrzem na czele i inni mieszkańcy Goleniowa zgromadzili się o godz. 21.00 pod goleniowskim pomnikiem Rotmistrza, aby oddać mu hołd i pamięć.
O 21.00 ks. Proboszcz poprowadził modlitwę różańcową w intencji Ojczyzny i tych, którzy za jej wolność oddali życie. Następnie okolicznościowe przemówienie patriotyczne wygłosił p. Marek Dębiński. W godzinie egzekucji Rotmistrza – o 21.30 – kwiaty pod pomnikiem złożyli przedstawiciele władz, Instytutu Pamięci Narodowej i wojska. Po czym zgromadzeni odśpiewali hymn narodowy. Na koniec głos zabrał p. Burmistrz. Uroczystość zakończyła się błogosławieństwem udzielonym przez ks. Proboszcza.
























































Komentarze